Pytanie na Śniadanie czyli... Jak urządzić mieszkanie według Feng-Shui

W niedzielę 16. lutego byłam gościem programu drugiego telewizji polskiej - audycji Pytanie na Śniadanie. W rozmowie z Marzeną Rogalską i Tomaszem Kamelem rozmawialiśmy o tym "Jak urządzić mieszkanie według Feng Shui?"

Zasad, które to określają jest bardzo dużo, a w ciągu siedmiu minut trudno przekazać wszystkie. Udało się mam nadzieję przekazać bardzo ważną kwestię ustawienia biurek, tak dorosłych, jak i - a może przede wszystkim - dzieci. Biurka ustawiamy tak, aby być przodem do wnętrza pokoju i drzwi. Istnieją od tej zasady wyjątki, ale reguła obowiązuję - zwracam się frontem do źródła energii - wejścia, światła, ruchu. Kontroluję własną przestrzeń. Dbam o to, aby za plecami mieć ciszę i spokój, najlepiej ścianę. W mikroskopijnych niekiedy pokojach dzieci jest to wyzwanie, stąd apel zarówno do rodziców, jak i do architektów: WIĘKSZE pokoje dla dzieci lub do pracy, mniejsze salony (tam się mnóstwo przestrzeni marnuje).

Prowadzący poruszyli też kwestię luster. Wbrew poglądom niektórych, nie mają znaczenia w Feng Shui i nie należy się ich bać. Służą do przeglądania się, a większe płaszczyzny do optycznego powiększania przestrzeni. I tyle. Jeśli jednak są w sypialni i rano odbija się w nich słońce, to mogą nas zbyt wcześnie budzić. Jednak dobra sypialnia powinna mieć ciemne, szczelnie zasłaniające okna zasłony. Innymi słowy: lustra nie mają żadnego związku z Feng Shui.

A co z suszonymi kwiatami? Albo wysuszonymi, zwiędłymi bukietami? Naprawdę trzeba to wyjaśniać? Żywa rosnąca roślina to dobry przykład energii elementu Drzewa - energii życia, wzrostu i rozwoju. Wyschnięte, wysuszone drzewo - np. w formie suchych bukietów, choćby "artystycznych" - to jest energia pozbawiona życia. Nie chcemy takiej.
Chcemy życia i piękna.  

Jak urządzić mieszkanie wg Feng Shui w programie Pytanie na Śniadanie

 

Script logo   StudioStrona.pl