Qi Men

Qi Men Dun Jia (wymowa: czi  - men - dun - dżia) – najstarsza, pochodząca z czasów sprzed naszej ery dziedzina chińskiej metafizyki. Należy do tzw. Trzech Uświęconych Metod (Three Sacred Methods), zwanych też Trzema Stylami (Three Styles) lub Trzema Wyroczniami (Three Oracles).

Cele Qi Men Dun Jia zawarte w jednym zdaniu: poznać i chronić siebie, realizować plany, rozwijać się i zdobywać przewagę konkurencyjną. Być pod ochroną w warunkach trudnych. Rozkwitać w sytuacjach sprzyjających. Niemożliwe czynić możliwym.

QMDJ to zbiór metod, dzięki którym możemy:

 • Lepiej poznać siebie, swoje talenty i role, w których możemy odnosić sukcesy.

 • Dowiedzieć się, jak i kiedy i do kogo możemy skutecznie zwracać się o pomoc.

 • Trafniej oceniać rzeczywistość, a wręcz na nią wpływać! Lepiej planować.

 • Chronić siebie i radzić sobie w sytuacjach trudnych, a nawet beznadziejnych.

 • Dobrze się prezentować (np. w przetargu lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej)  i odnieść sukces nawet jeśli nie jest się w 100% gotowym.

 • Schować się (wycofać, wyciszyć, ukryć) i w spokoju przeczekać trudny czas, wykorzystując go na przygotowanie i rozwój we właściwym kierunku.

 • Ocenić – kupić – sprzedać nieruchomość. Dzięki QMDJ, nawet nie widząc działki lub budynku możemy stwierdzić, jakie ma zalety, a jakie wady.

 • Sprawdzić, gdzie powinniśmy być, co robić i jak się ustawić – w przenośni i dosłownie (!) – podczas negocjacji i innych ważnych spotkań.

QMDJ pomaga wprowadzić w życiu porządek, zwiększyć zaufanie do siebie i wiarę we własne możliwości, zachęca do stawiania sobie ambitnych celów i dopuszczenia do głosu marzeń. Zwiększa nasze szanse.

Gdy jesteś w sytuacji podbramkowej , nagłej, gdy potrzeba coś zmienić, a nie masz czasu na zmianę charakteru czy domu, to Qi Men to załatwia. Jest szybkie.

Zakres zastosowania systemu QMDJ można ująć w kilka kategorii:

 1. QMDJ – POTENCJAŁ OSOBISTY (Destiny Qi Men) – wrodzony potencjał, znaczne pogłębienie tego, co mówi o nas BaZi. Qi Men Przeznaczenia.

 2. QMDJ – PROGNOZOWANIE (Qi  Men Forecasting) – trendy, okoliczności, uwarunkowania, spodziewane rezultaty.

 3. QMDJ – PLANOWANIE i DZIAŁANIE (Strategic Execution) – to co wobec zaistniałych okoliczności i prognoz można i należy zrobić – wiedza niezbędna do przygotowania strategii – nawet przy małym przedsięwzięciu, o dużym nie wspominając!

 4. QMDJ – POZYSKIWANIE WSPARCIA (Spiritual Qi Men – Qi Men Duchowe)  - nasi przewodnicy,  sprzymierzeńcy i pomocnicy  („Noblemeni” wg QM).

 5. QMDJ – OCENA TERENU (Qi Men Feng Shui) – potencjał terenu. Wartość dodana do metod Feng Shui. Pozwala zorientować się odnośnie jakości danej lokalizacji zanim się ją zobaczy na żywo.

Więcej o QMDJ (teoria i zastosowania) – podczas kursów i warsztatów:

- 25-26 czerwca – Warsztat Qi Men Dun Jia

- 08-13 września – GET TO THE POINT Workshops

Script logo   StudioStrona.pl