ARTYKUŁY

Z mojego archiwum...

Pytanie na Śniadanie czyli... Feng Shui w naszym domu - praktyczne wskazówki

Z mojego archiwum...

W niedzielę 24.10.2020 byłam gościem programu TVP1 "Pytanie na Śniadanie".
W czasie tej krótkiej wizyty mówiłam o absolutnych podstawach, bez których wprowadzanie zaawansowanych formuł mija się z celem. Teraz dodam jeszcze kilka słów komentarza i uwag dodatkowych, które przekazałam telewizji na planszach, ale zabrakło już czasu na ich wyemitowanie. Ponieważ adresatem były osoby niezorientowane, albo oczekujące od Feng Shui bardzo dziwnych rzeczy, postanowiłam maksymalnie uprościć przekaz.

Pytanie na Śniadanie czyli... Jak urządzić mieszkanie według Feng-Shui

W niedzielę 16.02.2020 byłam gościem programu drugiego telewizji polskiej - audycji Pytanie na Śniadanie.

W rozmowie z Marzeną Rogalską i Tomaszem Kamelem rozmawialiśmy o tym "Jak urządzić mieszkanie według Feng Shui?"

Zasad, które to określają jest bardzo dużo, a w ciągu siedmiu minut trudno przekazać wszystkie. Udało się mam nadzieję
przekazać bardzo ważną kwestię ustawienia biurek, tak dorosłych, jak i - a może przede wszystkim - dzieci. Biurka ustawiamy tak, aby być przodem do wnętrza pokoju i drzwi. Istnieją od tej zasady wyjątki, ale reguła obowiązuję - zwracam się frontem do źródła energii - wejścia, światła, ruchu. Kontroluję własną przestrzeń. Dbam o to, aby za plecami mieć ciszę i spokój, najlepiej ścianę. W mikroskopijnych niekiedy pokojach dzieci jest to wyzwanie, stąd apel zarówno do rodziców, jak i do architektów: WIĘKSZE pokoje dla dzieci lub do pracy, mniejsze salony (tam się mnóstwo przestrzeni marnuje).

Obchody Chińskiego Nowego Roku 2020

Nowy Rok Chiński ma kilka nazw i dwa początki. 

Ponieważ są dwa "nowe roki". Jeden solarny. Drugi lunarny. Stąd dwa początki, czyli dwie daty. Choć każdego roku inne. Tak czy inaczej, powszechnie znany jest Nowy Rok Chiński - lunarny. To święto państwowe, religijne i ludowe. I ruchome. Rozpoczyna się w styczniu lub lutym. Wraz z nowiem księżyca.  A kończy się w pełni.
W 2020 będzie rok Metalowego Szczura.
Od
25 stycznia 2020 Chiński Nowy Rok lunarny ( święto państwowe, religijne i ludowe) 
Od 4 lutego 2020 Chiński Nowy Rok solarny ( punkt wyjścia do analiz potencjału terenu - działek i domów - Feng Shui, badania potencjału osobistego BaZi, a także jakości czasu zapisanego w kalendarzu ZeRi )

Kryteria wyboru mieszkania wg Feng Shui

Aby ściany pomagały …czyli kryteria wyboru mieszkania

Co powinniśmy wiedzieć o naszym konsultancie Feng Shui?

Wybierając konsultanta Feng Shui dobrze jest wiedzieć jakie pytania zadać, by zdecydować się na właściwą osobę.Nie bójmy się pytać. Feng Shui rozwija się tak jak inne dziedziny usług, toteż powinniśmy traktować konsultacje Feng Shui czy BaZi w ten sam profesjonalny sposób, co usługi lekarza, dentysty lub księgowego...

TAK lub NIE na temat Feng Shui

Feng Shui to nauka o oddziaływaniu przestrzeni na człowieka...

Feng Shui - nauka czy wiara?

Autor tekstu: Joey Yap – światowej sławy nauczyciel i konsultant Feng Shui i BaZi; założyciel Mastery Academy of Chinese Metaphysics™. (www.masteryacademy.com
Tłumaczenie, podtytuły i przypisy: Magda Mól i Anna Sztandera – instruktorka i przedstawicielka MA w Polsce.

Script logo   StudioStrona.pl