BaZi

BaZi czyli CZTERY FILARY PRZEZNACZENIA 

Każdy człowiek, niezależnie od pochodzenia, wykształcenia czy stanu majątkowego stara się przejść przez życie jak najlepiej. 
Dla każdego co innego to oznacza. Pragniemy być zdrowi, kochani, zamożni. Chcemy mieć dom, rodzinę, przyjaciół, pracę, możliwości wypoczynku i rozwoju. 
I chociaż minimum poczucia bezpieczeństwa. 

Niektórym udaje się to osiągnąć, innym nie. Można też ująć to inaczej: w niektórych okresach udaje się to osiągnąć, w niektórych nie. Jak to rozpoznać? 

Jak lepiej poznać siebie? Jak lepiej poznać partnerów? Jak zrozumieć i mądrze wspierać własne dzieci? Kiedy ryzykować, a kiedy „siedzieć cicho”? Z kim związek czy współpraca zawodowa mają szanse powodzenia, a z kim nie? I kiedy? 
Każdego dnia zadajemy sobie te lub podobne pytania. 

Niezwykle pomocne w znalezieniu na nie odpowiedzi jest BaZi. 

BaZi (wymowa: "pa cy") znane też jako Cztery Filary Przeznaczenia, to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy system Astrologii Chińskiej. 

Chociaż jego korzenie sięgają wieków wstecz, a kraj pochodzenia to dalekie Chiny, korzystać z niego można i warto także współcześnie, pod każdą szerokością geograficzną.
Podobnie jak w przypadku Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) czy Feng Shui, fundamentem tego systemu są dwie teorie: Teoria Yin i Yang oraz Teoria Pięciu Przemian. 

Słowo astrologia sugeruje związek z gwiazdami czy planetami, jednak w przypadku BaZi jest on dużo słabszy, czy mniej wyraźny niż w przypadku astrologii zachodniej. 
Ale także tutaj punktem wyjścia jest data urodzenia, a konkretnie jej cztery elementy czyli rok, miesiąc, dzień, godzina (stąd nazwa Cztery Filary Przeznaczenia). 

I tylko te cztery wartości wystarczą, aby w znaczącym stopniu poznać swoje możliwości i ograniczenia życiowe. A jeśli - co się często zdarza - nie znamy swojej godziny urodzenia, możemy nadal bardzo dużo się na swój temat dowiedzieć i mądrze tę wiedzę wykorzystać.

ANALIZA BaZi 
- pomaga poznać, zrozumieć i zaakceptować siebie i innych 
- wskazuje na nasze faktyczne możliwości i ukryte talentyoraz jak i kiedy je rozwinąć 
- wskazuje na nasze ograniczenia i słabości... i jak sobie z nimi radzić 
- informuje kiedy mamy większe szanse na sukcesy, a kiedy mogą się pojawić  trudności 
- informuje jakie mamy możliwości założenia rodziny i posiadania dzieci 
- opisuje charakter naszych relacji osobistych (z partnerem, dziećmi, rodzicami, 

  rodzeństwem) 
- mówi o naszych możliwościach finansowych 

Szczególnie pomocne jest BaZi w doradztwie zawodowym i biznesowym

- sugeruje optymalną branżę, predyspozycje zawodowe i zalecane stanowiska 
- pokazuje kto powinien zostać szefem, a kto najlepiej spełni się jako członek zespołu  czy niezależny specjalista 
- wyjaśnia kto, kiedy, z kim i w jakich warunkach może współpracować,  a kto napotka opór lub nieuchronnie wejdzie w konflikt 
- wskazuje kiedy jest dla firmy czas korzystny, a kiedy trzeba uważać (i na co lub na  kogo?) 
- informuje czy mamy zdolności przywódcze, biznesowe, handlowe, naukowe,  administracyjne, językowe, negocjacyjne, kreacyjne itp. 
- informuje czy jesteśmy pracowici, wytrwali, wszechstronni; szybko albo wolno się  uczymy; czy potrafimy ryzykować i podejmować decyzje; czy doprowadzamy sprawy  do końca; czy działamy rutynowo czy spontanicznie; czy będziemy postępować   zgodnie z prawem czy balansować na jego granicy lub je łamać; czy damy/weźmiemy  łapówkę; czy jesteśmy lojalni i godni zaufania; czy potrafimy zabierać głos publicznie 
- ważne: analiza BaZi wskazuje czy powinniśmy bezpośrednio zajmować się biznesem   i pieniędzmi, a jeśli tak, to czy pracować dużej firmie, założyć własny interes  (w pojedynkę czy z kimś) 

TEGO WSZYSTKIEGO MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ i NAUCZYĆ! 

Script logo   StudioStrona.pl